Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sony Ericsson T630

28. 4. 2006

Porovnávání s "Bratrem"

Po našem vyzkoušení Sony Ericsson T630 můžeme říct, že nejde o nástupce T610. Tento mobil je novější a má lepší některé vlastnosti, ale umí v podstatě totéž co T610. Má ale jiný design a bude dražší.Oba mobily se ale navzájem zajímavě doplňují, a tak by se každý prodejce měl snažit mít v nabídce oba modely.Na pohled levná je u T630 klávesnice. Zatímco ta u T610 působí velmi solidním dojmem, při prvním pohledu na klávesnici Sony Ericsson T630 se neubráníte pocitu, že je z levného plastu. Těžko říct, kolik klávesnice ve srovnání s T610 stojí, ale i když na to nevypadá, píše se na ní velmi dobře. A to i přesto, že po ní prsty trošku kloužou; ani při rychlém psaní se nezmýlíte.Zatím nás ale klávesnice uspokojila, což u minirecenzí rozhodně nebývá zvykem (autor klávesnice v minirecenzích obvykle kritizuje).Podle testů nepatřil Sony Ericsson T610 v javových benchmarcích k nejrychlejším, ale podle našich subjektivních zkušeností si rozhodně při hraní her nebude stěžovat na rychlost (zpomalení si všimnete při hbitějším psaní textových zpráv).Sony Ericsson T630 má 32hlasé polyfonní vyzvánění a dobrý reproduktor, který dokáže velmi věrně přehrávat hudbu. V mobilu je již několik dobrých melodií, další si můžete složit ve skladateli Music DJ. I kdybyste na skládání hudby neměli náladu nebo vlohy, rozhodně si skladatele vyzkoušejte, bude se vám líbit a díky spoustě funkcí se vám jistě podaří zkomponovat zajímavé vyzvánění.

Celý článek na :http://mobil.idnes.cz/telefony.asp?r=telefony&c=A040112_5249908_telefony

Popis telefonu

Větší část přední části telefonu zabírá displej. Na pravém boku telefonu najdete hardwarové tlačítko. Na levém boku pak můžete používat dvojici kurzorových tlačítek, doplněné o tlačítko s piktogramem fotoaparátu.Na horní hraně telefonu je zapuštěno okénko infračerveného portu. Na zadní straně najdete vypouklé zrcadlo, usnadňující fotografování autoportrétů.

Celý článek na : http://nokia.novymobil.cz/telefony/T630%20Black/

O vyjimečných mobilech

Na světe existuje jen několik mobilních telefonů, které si budeme pamatovat déle než holku z prvního vztahu.Některé firmy pouští jednu novinku za druhou, dveře jejich vývojových center se netrhnou, úspěch jednotlivých modelů se však vzájemně vyruší.Jiní výrobci spoléhají na individuální reprezentaci v dílčích kategoriích. Do každé kategorie tak nasadí maximálně dva tři modely, kterým ovšem dopřeje honosnou pozornost a odpovídající marketingovou podporu. Výrobce to má o mnoho těžší. Zákazník u něj nemá žádný výběr, každý model tedy musí být precizně a nadčasově navrhnut, aby dokázal zaujmout co největší počet zájemců z dané cílové skupiny. Známým příkladem je Siemens a Sony Ericsson.Když se v říjnu 2003 objevily první informace o modelu T630, nikdo přesně nedokázal odhadnout, zdali se jedná o další vývojovou řadu nebo pouhé omlazení současné T610. Pravda je blíže druhé variantě. Výrobce si ovšem na nezájem ze stran „uživatelstva“ nemůže stěžovat, sklady zejí prázdnotou a v rukách tisíců lidí můžou spatřit svůj bíločerný zázrak.

Celý článek na : http://www.mobilmania.cz/MobilniTelefony/Ar.asp?ARI=106513&CAI=2109

O starším bratrovi T610

Opravdovým hitem se stal nástupce v podobě modelu T610, který byl představen v březnu minulého roku. Telefon nabídnul konečně pořádný displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát, zbrusu nový design a přepracovaný systém ovládání – to znamená bez tlačítek YES a NO, kvůli kterým by se nechal rozkrájet každý zarytý „eriksoňák“. Novému systému s dvěma funkčními klávesami ovšem nelze co vytknout, to ale probereme později.

Celý článek na : http://www.mobilmania.cz/MobilniTelefony/Ar.asp?ARI=106513&CAI=2109

T610 je vlajkovou lodí firmy Sony Ericsson a nástupcem oblíbeného modelu T68i. V současné době nabízí v podstatě vše, na co si vzpomenete, a konkurence ve stejné třídě se hledá jen těžko. To vše za příznivou cenu pod 12 000,- Kč. Proti T68i je lepší v mnoha směrech.Již první verze firmware jsou velmi stabilní a telefon nevykazuje žádné problémy s ovládáním, zatuháváním apod. Joystick je o něco příjemnější a přesnější, asi o jeden den se prodloužila výdrž baterie.Pro manažery toho moc nepřibylo, ale ono už vlastně ani není co, protože i tak je T610 ve své třídě v tomto směru bez konkurence. T68i vydržel na trůnu manažerských mobilů dva roky, byť jej většina českých manažerů v setrvalé přízni k Nokii ignorovala.Vše své nejlepší vložil Sony Ericsson do jediného modelu,  T610,  a nejspíš se s ním pokusí dobýt zpět pozice ve třídě manažerských mobilů, kde kdysi dominoval.

Celý článek na : http://mobil.idnes.cz/telefony.asp?r=telefony&c=A031018_5235385_telefony

Fotky T630

Obrazek

Obrazek

Oba dva telefony jsou v "životní" velikosti !

Fotky T610

Obrazek

Fotky T68i

Obrazek

Obrazek